עבודה בדייג באלסקה
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

הרבה לפני שהמציאו את שרה פיילין, אלסקה נחשבה ליעד חלומי של כל מי שצפה בסדרה "חשיפה לצפון", והעובדה שהסדרה צולמה בכלל במדינה אחרת בארה"ב, לא באמת שינתה לאף אחד. הנופים הקסומים, החיים הפשוטים בעיירות קטנות וחביבות לצד יערות עבותים ואגמים מרהיבים, מושכים כבר שנים רבות מטיילים רבים. אז נכון שאפשר לנסוע ולטייל באלסקה, אבל הטיסה לשם אינה זולה ויכולה להגיע לכמעט 2,000 דולר - אז אולי הפיתרון הוא קצת שונה.

אם אתם מחפשים אחר אפשרויות עבודה בחו"ל ואינכם חוששים מעבודה פיזית מאומצת, תוסיפו לרשימה את האפשרות הבאה: עבודה בדייג באלסקה.

מה זו בכלל עבודה בדייג בחו"ל?

דייג תמיד נשמע מאוד פסטורלי: לוקחים סירה קטנה, יוצאים לים או לאגם, זורקים חכה ומחכים לדגים. אופי העבודה בדייג באלסקה הוא שונה למדי.

ראשית, ישנה את העבודה במפעלי הדגים - הן על החוף והן על רפסודות בלב ים, הכוללת תפקידים בשרשרת החל מפריקת הדגים ועד לאריזתם. עונת העבודה במפעלי הדגים מתחילה ביוני ונמשכת עד אמצע ספטמבר, והעובד בה עשוי להרוויח כ-7,000-8,000 דולר לאחר שמונה שבועות של עבודה.

אפשרות נוספת היא עבודה על ספינות הדיג עצמן, ספינות ענק בעלות צוותים של כ-100 איש. השכר על ספינות אלו בנוי על אחוזים, אך יכול להגיע לכ-10,000 דולר בתום חודשיים של עבודה. אם הכסף הגדול יותר מושך אתכם, כדאי שתזכרו שבמקרה הזה אתם מחוייבים, כיוון שכל איש צוות חשוב, ולאף אחד אין זמן או רצון להתעסק עם עצלנים ונצנצנים. מה גם, כיוון שאתם נמצאים בלב ים בין 30 ל-40 יום, זה לא שאפשר למצוא לכם מחליף במקרה הצורך.

ישנן גם סירות קטנות יותר, כמו אלו שדיברנו עליהן בהתחלה, אך כדי להתקבל אליהן עליכם להיות בעלי ניסיון בדיג, אחרת אין לכם שום סיכוי.

הוצאת ויזת עבודה בארה"ב

לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, חשוב לזכור שכל עבודה בארה"ב מחייבת בויזה מתאימה. ישנם מעסיקים אשר מסייעים בהוצאת ויזת עבודה לארה"ב, אבל ייתכן מאוד שתצטרכו לדאוג לכך בעצמכם. בכל מקרה, אל תגיעו לעבודה בלי שיש לכם ויזה מתאימה, אם תיתפסו תגורשו באופן מיידי, וחמור מכך - תמצאו את עצמכם במאסר.

למי מתאימה העבודה?

עבודת דייג באלסקה לא מתאימה לכל אחד. מרבית העובדים הם גברים, ולא בכדי, כיוון שדרוש כוח פיזי לנשיאת משאות. אין זה אומר שנשים לא יכולות לעסוק בכך, רק שפחות בוחרות באפשרות הזו. מלבד זאת, מי ששונא ריח של דגים לא ימצא את מקומו בתחום זה, כיוון שהריח ילווה אתכם כל היום. גם תנאי מזג האוויר הקרים לא מתאימים לכל אחד, והעבודה על הספינות לא תתאים למי שסובל ממחלות ים. אם אתם מרגישים שאף אחד מהדברים שציינו לעיל לא מהווה מכשול עבורכם, יכול להיות שמצאתם את הכיוון שלכם לעבודה זמנית, מאתגרת ומתגמלת היטב.

ומה עושים אחרי? בהתחשב בעובדה שאלסקה היא המדינה בעלת השטח הגדול ביותר בארה"ב, כ-65% משטחה הינם פארקים ויערות לאומיים או שמורות טבע עם דובי גריזלי, איילים וחיות נוספות, ובאופן כללי ניתן לומר שהשפעת האדם על הסביבה נמוכה בה ביותר - אנחנו די בטוחים שתוכלו לקחת את התיק שלכם, ואת הכסף הרב שהרווחתם, ולבלות כמה חודשים באחת המדינות היפות והמעניינות ביותר בעולם.

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר