תגובה לכתבה על עבודות בחו"ל ששודרה בערוץ 2
            
מאת: אורן נעים

"ישראלים for sail" , כך נקרא סרטן הדקומנטרי של שרון אנה נוי ונירית אלקובי - שתי  סטודנטיות לקולנוע ממכלת ספיר, שמאסו בחיי "ההתכלבות" של הסטודנט הישראלי הממוצע ונסעו לחפש את גורלן ופרנסתן בעבודה בחו"ל.

במסגרת גל תוכניות התחקירים הנוקבות ששוטף את ערוצי הטלוויזיה המסחרית  בימים אלו, (עובדה, השתולים, כלבוטק, שומר מסך ועוד...) כבר  התרגל הצופה הישראלי הממוצע לקבל את ליטרת הבשר שלו בדמות עוד תרמית עסיסית, בה מעורבים (הפעם) ישראלים שיושבים להם בחו"ל ומקמבנים את אחיהם הצעירים והתמימים, הרחק מעינם הפקוחה של הוריהם ושל הרשות הישראלית המגוננת. ואכן דברי הפתיחה של יאיר לפיד לכתבה, הבטיחו כתבה דרמטית שתציג באופן בלעדי את המציאות הקשה איתה מתמודדים הצעירים שנוסעים לעבוד בחו"ל.

מעניין היה לראות את דירות העובדים, העגלה בקניון והקהל האנגלי הקשה, שממש, אבל ממש לא מעוניין בקניית מוצרי ים המלח. הבנות שכיכבו בכתבה של עצמן נראו מסכנות ואבודות, על סף קריסה פיסית ונפשית. היה להן קשה עם המרדף האינסופי אחרי הכסף, היה להן קשה עם המאמץ הבלתי נסבל לעצור אנשים בקניוו ולמכור להם, היה להם קר, עצוב ומנוכר...

זה הזמן להזכיר שאותן בנות הגיעו לאנגליה לשם שתי מטרות עקריות 1. לעשות סרט
2. להרוויח כסף.

אז קודם כל, כל מי שעבד בעגלות יודע שבעבודה הזאת יש רק מטרה אחת לשלמה שווה לקום בבוקר: כסף. אי אפשר לעשות או לרצות לעשות עוד דברים במקביל.

אפשר גם אפשר להתלונן על כך שהמנטליות של הרדיפה אחרי הכסף היא קשה ולפעמים עלולה להציב אתכם במקום שהוא "נמוך" מבחינת הערכים הסוצייליסטים שלכם, אבל חשוב לזכור -עבודה בחו"ל בכלל ועבודה בקניונים בפרט, לא מתאימה לכל אחד בכלל.
היא מתאימה רק לעקשנים ולחזקים שמוכנים למחול על כבודם לתקופה קצרה ולצאת החוצה אל עולם אחר. עולם שבו, כן - רק הכסף מדבר.

בחזרה לכתבה - הבנות מאסו במכירות בקניונים ועברו למכור תמונות באירלנד. גם שם היה להן קשה, אבל אחרי כמה ימים הגיע הסוויץ' המיוחל והבנות נפתחו והבינו שאם הן רוצות לעשות כסף הן צריכות לשחק את המשחק. עצם העובדה שהן סטודנטיות לקולנוע והמשיכה הטבעית
שלהן לאומנות הביאו אותן להצלחה במכירות ולתוצאות טובות. פתאום הן ראו את הכסף והבינו שנכון שקשה ושצריך לקום מוקדם בבוקר ולסחוב פולדר כל היום על הגב ולשקר ולהגיד שאתה סטודנט שצייר את התמונות, אבל מה... יש כסף והרבה.

ואכן, בסיכומו של דבר, הכתבה באה להראות דבר אחד ובסוף יצא משהו אחר, הרבה יותר אמיתי ומציאותי. הכותרת הדרמטית שניסו לייצר שם בחברת החדשות של ערוץ 2, לא ממש החזיקה ימים והתוצאה הייתה שמי שראה את הכתבה הבין לחלוטין,  ש עבודה בחו"ל זה קשה, זה לא מתאים לכל אחד, צריך לרצות מאוד לעשות כסף ולחשוב רק על זה, לפעמים מרגישים בודד וקר ומנוכר ולא מכירים אף אחד, אבל היי... עושים שם כסף והרבה !

למידע נוסף בקרו ב - JobSource חברת השמת עובדים בחו"ל, הגדולה ביותר בישראל. כל המידע שאתם צריכים על עבודה בחו"ל

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר