חוויותיה של עובדת לשעבר בארה"ב
            
מאת: לורה

 שמי לורה , לפני מס' שנים נקלעתי לחובות כספיים של כ- 40,000 ₪, נשמע המון לא? לבחורה בשנות ה- 20 לחייה שלא הצליחה במרוץ אחר הכסף בארץ, עם משכורת מינימום, דירה שכורה בת"א והחובות הנ"ל,  יום אחד קיבלתי שיחת טלפון מחברה ששירתה איתי בצבא ורצתה להיפגש לאחר שלא התראינו מאז השחרור הצבאי המשותף.

ביום הפגישה סיפרה לי החברה על חוויותיה בשנים האחרונות ועל עצם היותה בארה"ב ושעשתה הרבה כסף, האמת היא שהסיפור שלה היה נשמע לי די לא ריאלי בזמנו ולכן ביטלתי על הסף את האפשרות שאצטרף אליה לחו"ל לבקשתה , עברו מס' חודשים ועודני באותה המצוקה הכספית עובדת במס' משרות-  משרד בבוקר, מלצרות בערב, בין לבין עדיין לא הצלחתי "לגמור" את החודש או בכלל להתחיל לכסות את החובות שלי ההולכים ומצטברים .

כעבור שנה בערך שוב חזרה חברתי לביקור בארץ ושוב נפגשנו רק שהפעם הצליחה לשכנע אותי שניתן לפתור את בעיותיי הכספיים תוך מס' חודשים מועט- קשה להאמין ? נכון, אבל האמנתי בה.

הסברתי לה שאין באפשרותי לסיים את החודש עם הכסף שאני מרוויחה אז שלא לדבר על לשלם בעבור הכרטיס טיסה לארה"ב שעולה בערך 1000 $ ואז, להפתעתי אמרה לי חברתי שהיא מוכנה לממן לי את הכרטיס טיסה ושאני אחזיר לה כשיהיה לי – בלי לחץ, אז הסכמתי.

לא עברו יומיים והייתי על הטיסה איתה ועם עוד חבר טוב (כי אימא שלי לא הסכימה שאני אסע לבד) בדרך לארה"ב, בנמל התעופה בלוס-אנג'לס הגיע רכב שבא לאסוף אותנו לדירת מגורי העובדים.

הבית ,יותר נכון יהיה לומר היה ענק , היה שם ג'קוזי וחצר ענקית וכול פינוק אפשרי נוסף שבארץ צריך להיות מיליונר בכדיי לחיות כך, הייתי מאושרת עד השמיים, גרנו בבית עם עוד שלושה אנשים כך שהיינו שישה נפשות בתוך הבית .

מאחר והגענו לפני פתיחת העונה שזה לקראת הקיץ אז הרווחנו בכך שכל אחד קיבל חדר משלו עד לעונה שזה בזמן  "הקריסמס" עד אז יגיעו עוד אנשים ויאוכלסו שניים בכל חדר זאת אומרת שניים עשר חבר'ה בכל הבית הענק הזה , ממש משפחה מרובת ילדים.

בערב הראשון חברי ואני היינו קצת בהלם תרבות וניסינו להתאקלם עם שאר הדיירים שכבר מנוסים והיו מס' פעמים בחו"ל וממש הפכו את חייהם.

למחרת ניפגש איתנו מנהל האזור של החברה והדריך אותנו כיצד למכור (מה שלא ידעתי קודם בכלל) בעזרת טכניקות וע"י מתן כלים לשכנוע עד כדיי כך שאחרי ההדרכה אני בעצמי רציתי לרכוש את המוצר שבעצם אני אמורה למכור.

כעבור יומיים של הדרכה עם קצת לחץ והמון חששות, התחלתי לעבוד בקניון ואפילו מכרתי , חשוב לי לציין שהתמיכה הנפשית והחיזוקים הנלווים מחבריי לדירה הייתה לא צפויה אך משחררת והגבירה לי את הרצון להצליח ולהרוויח , לא עברו שבועיים והייתי לאחת המוכרות הטובות ביותר בחברה ולכן גם קיבלתי בונוסים כמו חדר לבד, אחוזים גבוהים יותר משאר העובדים ועוד.....

הייתי מאושרת !!! מה שלא קרה לי הרבה זמן.

לחברה היו מס' בתים בסמוך לבית שגרתי בו ולכן הפכנו לשכונה ישראלית כשבכול בית היה גם רכב , והיינו מבלים ביחד ושמחים ביחד ועושים הרבה כסף ביחד.

נשארתי שם עד סוף העונה שזה בערך עד ינואר ,עבודה בחו"ל נמשכת סה"כ 7 חודשים , את הכסף שהחברה שלי הלוותה לי בעבור הכרטיס טיסה החזרתי לאחר חודשיים בלבד ומאז בכל חודש הצלחתי לשלוח לאימא שלי לארץ כ -1000 $ על מנת לכסות את החובות שהשארתי מאחוריי , סה"כ שלחתי כ – 5000 $ שכיסו חלק ניכר מהחובות שלי ואז הרשיתי לעצמי גם לטייל קצת ובמקביל גם  לעבוד.

כשחזרתי לארץ אני הבנתי שהדרך הזו לממן את עצמי היא הטובה ביותר כרגע ואימצתי אותה ללבי , כעבור מס' שנים אבא שלי חלה במחלה קשה ונאלצתי לטפל בו כאן בארץ כתוצאה מכך שוב נקלעתי לחובות כספיים כי לא עבדתי כלל במשך שנתיים , לאחר שנפטר אבי החלטתי לעזוב שוב לחו"ל וכך עשיתי , אומנם בזו הפעם לא הייתי הכי מאושרת בעקבות המצב הנפשי בו הייתי נתונה אך תודות לחבריי התומכים והסביבה בה הייתי הצלחתי גם הפעם מהר מאוד לכסות את החובות בקלות.

היום אני יודעת שברגע שאני צריכה כסף במיידי – חו"ל ואפילו ארה"ב זה המקום הראשון אליו אני חושבת להגיע.

אז אל תאבדו תקווה , היא נמצאת תמיד מסביבנו!

לורה.

 

אם בא לכם להכיר את לורה ולשאול אותה עוד לגבי עבודה בחו"ל

 

 

 

 

 

 

       
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר