עבודה חוקית בארה"ב
            
מאת: צוות אתר "JobSource"

השנים האחרונות הביאו עימן עליה עצומה במספר הצעירים הישראלים הטסים לעבוד בחו"ל בכלל, ובמספר העובדים בארה"ב בפרט. אין כמעט מישהו שלא שמע על כמויות הכסף שעושים במסגרת עבודה בארה"ב, על החויה שבחיים עם חבר'ה בגילך רחוק מההורים, ועל האתגר הגדול שבעבודה. אלא שלצד החוויות הטובות הולך וגובר גם זרם הסיפורים המאיימים על צעירים שנתפסו בעבודה לא חוקית, בילו לילה או שניים במעצר ונשלחו בחזרה לישראל עם חותמת שחורה על הדרכון. מדובר אמנם בחלק קטן מאוד מכלל העובדים בארה"ב, אולם כדי לנסוע ולעבוד בראש שקט לגמרי מוטב לבחור במסגרת של עבודה חוקית בארה"ב.

איך לעבוד בארה"ב באופן חוקי?

ישנן כמה דרכים לעבוד חוקית בארה"ב, חלקן קלות יחסית ומתאימות לצעירים וחלקן מסובכות יותר ודורשות השקעה לטווח ארוך.

עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות אמריקאית

ישראלים בעלי דרכון אמריקאי נהנים מן הזכות לעבוד בכל עבודה בארה"ב באופן חוקי. למעשה, אזרח ישראלי בעל אזרחות אמריקאית הוא אזרח מן השורה, הוא רשאי לעבוד בכל עבודה בארה"ב ולהנות מהתנאים הסוציאליים אותם מקבל כל אזרח אמריקאי. כמו כן, הוא זוכה גם לקבל הטבות מיוחדות מטעם מעסיקים בחו"ל.

ויזות עבודה לישראלים

ישראלים ללא אזרחות אמריקאית נדרשים להוציא ויזת עבודה כדי לעבוד באופן חוקי בארצות הברית. הויזה המתאימה ביותר עבור עבודה חוקית בארה"ב לטווח קצר היא H2B. ויזות מסוג זה ניתנות לחברות חוקיות פעמיים בשנה על מנת לתגבר את כמות העובדים בעונות העמוסות, כלומר לפני הכריסטמס ולפני הקיץ. הויזה מתאימה לעבודה של 4 חודשים וניתן לבקש להוציא גם ויזת תייר רגילה (B2), להמשך טיול בארה"ב.

חברות אחרות מציעות עבודה חוקית באמצעות ויזות מסוג J1 או B1. ויזת j1 מיועדת להתלמדות בתחום העסקים, בעוד ויזת b1 מוגדרת כויזה לכניסה לארה"ב לצורך פגישות עסקים בלבד. שגרירות ארה"ב מסבירה באתר הרשמי שלה כי ויזת b1 אינה מאפשרת עבודה חוקית בארה"ב. אמנם עובדים בארה"ב מעידים כי בשטח היא מספקת את עובדי משטרת ההגירה, אך חשוב לדעת שבאופן רשמי היא אינה ויזה המאפשרת עבודה בארה"ב באופן חוקי. ויזה לארה"ב נוספת שיכולה לסייע היא ויזת F1, הניתנת לסטודנטים בארה"ב. הויזה ניתנת למי שמוכיח רישום ותשלום עבור לימודים כלשהם בארה"ב ומאפשרת גם עבודה חוקית בארה"ב למשך מס' שעות בשבוע.

עבודות חוקיות בארצות הברית

ישנם לא מעט תחומי עבודות בארה"ב, אולם אם אתם מעוניינים בעבודה חוקית בארצות הברית כדאי לבחור בעבודה כשכירים בחברה. עבודה בתחומים עצמאיים כמו מובינג או מלצרות תאלץ אתכם להשיג ויזת עבודה חוקית בעצמכם, מה שעלול להיות יקר ומסובך בהרבה. חברות חוקיות ומסודרות, לעומת זאת, כבר מכירות את כל הפרוצדורה ויכולות לסדר עבורכם ויזת עבודה לארה"ב בקלות ובמהירות. תחומי העבודה הנפוצים ביותר כשכיר בחברות הם מכירה בעגלות, ובהפרש ניכר אחריו מכירת ציורי שמן. מכירה בעגלות קיימת כמעט בכל עיר גדולה בארה"ב וכוללת תפעול דוכן מכירות, הדגמות לעוברים ושבים וניהול קופה. יש מספר מוצרים נפוצים הנמכרים בעגלות וביניהם מוצרי קוסמטיקה של ים המלח (הנפוצים ביותר), צעצועים, חצאיות, סיגריות אלקטרוניות להפסקת עישון ועוד. מכירת ציורי שמן כוללת מעבר מדלת לדלת עם תיק תמונות והצגה ומכירה של התמונות ללקוח.

כשאתם מחפשים עבודה חוקית בארצות הברית חשוב במיוחד לוודא שאתם בוחרים בחברה אמינה ומנוסה. יש בתחום לא מעט חובבנים שינסו למכור לכם אשליה של כסף גדול ועבודה חוקית, אבל בפועל לא יקיימו זאת. הסתמכו על המלצות מעובדים לשעבר, בררו באינטרנט על החברה והפעילו אינטואיציה בשיחה עם נציג החברה, וכך תגדילו את הסיכויים לעבוד בצורה מסודרת וחוקית.

       
      
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר