קהילות יהודיות בחו"ל
            

בעולם חיים כ-14 מיליון יהודים, מתוכם כ-6 מיליון מתגוררים בישראל. הקהילה היהודית הגדולה בעולם, אחרי ישראל, נמצאת בארצות הברית, ובעיקר בניו יורק ובקליפורניה. בארה"ב מתגוררים למעלה מחמישה מיליון יהודים; בגרמניה ובאוסטרליה יש יותר מ-110 אלף חברים בקהילה היהודית; כשני שליש מ-291 אלף היהודים של בריטניה נמצאים בלונדון, ובטורנטו ומונטריאול שבקנדה יש לא פחות מ-375 אלף איש.

אז אם אתם טסים לעבוד בחו"ל, הרחק מהבית, מהמשפחה ומהחברים, בעיר חדשה וזרה, ומתגעגעים לארץ, לארוחות השישי, לדת או למסורת, תחפשו את בית חב"ד הקרוב אליכם, את בית הכנסת בעיר או איזו מסעדה כשרה שיזכירו לכם קצת את הבית. זה לא משנה אם זה קורה סתם כך ביום חול, בערב יום שישי או רגע לפני ליל הסדר - יש רגעים בחיים שבהם כולנו מחפשים תחושה מוכרת, שיכולה להיות לכם בתוך הקהילה היהודית. אנו כאן כדי לתת לכם קצת מידע על קהילות יהודיות בחו"ל.

איך למצוא את הקהילה היהודית?

ישנן כמה אפשרויות לחיפוש ומציאת הקהילה היהודית בעיר בה אתם נמצאים. זה יכול להיות באמצעות חיפוש בגוגל עם המילים Jewish community in; החיפוש עלול להיות קצת מאתגר במקרה של ערים קטנות, אבל בכל הנוגע למרכזי ערים גדולות - אתם יכולים להיות בטוחים שמנוע החיפוש יביא אתכם למקום הנכון.

אפשרות נוספת היא דרך האתר של שגרירות ישראל במיקומכם הנוכחי. שגרירויות ישראל פועלות בשיתוף פעולה עם קהילות יהודיות מקומיות, ואתם יכולים להיות בטוחים שהם יוכלו לסייע לכם גם אם אתם נמצאים קצת מחוץ למרכז המרכזי.

אם במקום בו אתם נמצאים ישנו בית כנסת, אתם יכולים לקפוץ למקום ביום שישי או שבת. אלא אם אתם נמצאים באיזור בו ישנם יהודים אדוקים רבים, סביר שמועדי התפילה עליהם יקפידו בקהילה יהיו בסוף השבוע.

אפשרות אחרת היא דרך קבוצות של ישראלים שמתגוררים באיזורכם, בין אם באופן קבוע או זמני. הם בוודאי יוכלו לסייע אתכם בחיפושים, לכוון אתכם למקום הנכון ואולי תמצאו ביניהם חברים לדרך.

הקהילה היהודית – בית חם לעובדים ישראלים בחו"ל

הקהילה היהודית בחו"ל משמשת לא מעט פעמים כבית חם לכל מי שנמצא בחו"ל במסגרת עבודה או שליחות. היא מעניקה שירותים שונים ומסייעת לצעירים ישראלים במגוון דרכים. מחפשים אוכל כשר במהלך עבודה בחו"ל? טסים לעבוד בחו"ל בתקופות החגים ומרגישים מחוייבים למסורת? הקהילה היהודית מקיימת פעילויות חברתיות ודתיות ותוכלו להרגיש בה חלק, ממש כמו בבית. מומלץ לברר טרם הנסיעה את גודלה של הקהילה ביעד אליו אתם טסים, ואילו שירותים מעניקה הקהילה היהודית.

      
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר