תקשורת בחו"ל
            

אתם בדרך לעבודה בחו"ל, טסים אל יעד לא מוכר, אולי בדרך להגשים את החלום האמריקאי, אולי לעבוד בעגלות באנגליה אולי אתם נוסעים לשנה שנתיים ואולי העבודה החדשה שלכם היא לפרק זמן מוגדר, רק כדי להרוויח ולחסוך קצת כסף. אל תתנו לגעגועים הביתה להשביז אתכם, ואם אתם טסים לעבוד בחו"ל ורוצים לשמור על קשר עם החברים והמשפחה, המשיכו לקרוא ותגלו מהן הדרכים לעשות זאת. לפניכם מדריך טיפים מקוצר ונח על תקשורת בחו"ל.

תקשורת בכפר הגלובלי

המונח "כפר גלובלי", שטבע חוקר התקשורת מרשל מקלוהן, מתאר את העולם כסוג של כפר אחד גדול, ולמרות המרחקים העצומים בין אנשים שנמצאים במקומות שונים בעולם, ישנה אפשרות להעביר מידע ולתקשר האחד עם השני דרך אמצעי התקשורת החדשים ביעילות רבה.

אין ספק שעבודה בחו"ל בעיר חדשה היא עניין מסעיר ומרגש, אבל צריך לזכור גם משהו חשוב אחד: בארץ ישארו כמה אנשים שיתגעגעו אליכם - ואולי גם אתם אליהם - ותצטרכו למצוא את הדרך הטובה, הנוחה והמשתלמת ביותר לשמור איתם על קשר.

למזלכם, ימי יוני הדואר ואיגרות האוויר נותרו מאחור, ובעידן המודרני יש שפע רב של אפשרויות לשמור על קשר, ובמרבית המקרים גם אין צורך לעשות הכנות גדולות מראש כשאתם עדיין נמצאים בארץ, ואת רוב הדברים תוכלו לסדר מהמקום החדש בזמנכם הפנוי.

תקשורת בחו"ל באמצעות רשתות חברתיות

אחת הדרכים הקלות ביותר לשמור על קשר, גם אם לא באופן הכי אישי, היא באמצעות אחת מהרשתות החברתיות. סביר שמרבית החברים שלכם משתמשים בפייסבוק, הרשת החברתית הפופולארית ביותר בעולם. בין אם תבחרו בה, או אם תעדיפו לצייץ בטוויטר, תוכלו לעדכן את כל החברים וקרובי המשפחה שלכם בשלומכם. בכל הרשתות הללו יש גם אפשרות כמובן לשלוח הודעות פרטיות, כך שאם תרצו לעדכן או לשוחח קצת עם מישהו קרוב יותר, לא תצטרכו להתאמץ.

אם יש לכם נפש יותר אמנותית, או שאתם פשוט לא ממש אוהבים לכתוב, תוכלו לבחור ברשתות חברתיות המבוססות על צילום, דוגמת אינסטגרם או פינטרסט. אם לחילופין אתם מרגישים שיש לכם חוויות רבות לספר לכולם, אבל הפלטפורמות החברתיות אינן מספקות אתכם, תוכלו לפתוח בלוג בוורדפרס, או בפלטפורמת בלוגים אחרת, ולעדכן את כולם במתרחש בחייכם עם יותר מילים, צילומים, ואת התגובות של החברים, או של אורחים מזדמנים, תוכלו לראות בטוקבקים.

שיחות קוליות או שיחות וידאו בחינם

אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שיש לכם סמארטפון או מחשב שאתם לוקחים איתכם לקראת עבודה בחו"ל. בין אם מערכת ההפעלה במכשיר שלכם היא מבית ווינדוס או אפל, יש לכם מספר אפשרויות לנהל שיחות קוליות או שיחות וידאו בחינם, כל עוד אתם מחוברים לאינטרנט. יש לכם אפשרות לבחור בין שירות השיחות החינמי של סקייפ, שיחות וידאו דרך חשבון הג'ימייל, ולבעלי מכשירים מבית אפל יש גם אופציה לנהל שיחות וידאו ברזולוציית HD באמצעות הפייסטיים.

אלו כמובן לא האפשרויות היחידות, ואם אתם הרפתקנים, תוכלו לעשות חיפוש קצר בגוגל אחר שירותים חדשים, שאינם בהכרח דורשים התקנה, ולנהל שיחת וידאו טובה באמצעותם.

שיחות טלפון, סים בחו"ל ושימוש בפלאפון בחו"ל

לכל אחד יש כמה אנשים בחיים שלא ממש מתמודדים עם כל הטכנולוגיה הזו: אלו יכולים להיות הסבא והסבתא, או חברים ממש קרובים שמתנגדים נחרצות להשתמש בטלפון חכם, וגם לטובת האנשים האלו יש פתרונות, שקצת שייכים לעולם הישן - קרי, טלפון.

יש לכם כמה אפשרויות, ובמקרה הזה כדאי לעשות השוואת מחירים ובירור לפני שאתם עוזבים את ישראל ליעד החדש. אם אתם נוסעים לזמן קצר יחסית, יכול להיות שלעשות שימוש בכרטיס הסים הישראלי שלכם יצא משתלם מספיק. אם אתם נוסעים לזמן ארוך יותר, בררו לגבי סים בינלאומי - שאפשר גם לרכוש בארץ, או לגבי סים מקומי ביעד החדש, כדי שתדעו כמה שיותר במדויק למה להיערך.

      
       
 
עבודה בארה"ב  עבודה באוסטרליה  עבודה באנגליה  עבודה בפורטוגל  עבודה בספרד  עבודה בקנדה  עבודה בהולנד  עבודה בחו"ל
ביטוח לחו"ל  עבודה חוקית בחו"ל  פרסם אצלנו  קישורים  אודותינו  ויזות עבודה  לוח דרושים  טיפים  מגזין  צור קשר  עבודות בחו"ל
עבודה לבעלי אזרחות  הזמנת טיסות  פרסם אצלנו  כל הזכויות שמורות לJobSource  דרושים  מפת האתר